Top Sport

Клемен Ноел

Клемен Ноел е „кралот“ на слаломот во Венген (видео)

Клемен Ноел една година по својата прва победа, повторно триумфираше на престижниот слалом во швајцарскиот ски-центар во Венген, покажувајќи дека …

Клемен Ноел е „кралот“ на слаломот во Венген (видео) Прочитај повеќе

Ноел со изненадувачка слаломска победа во Венген (видео)

Французинот Клемен Ноел има фантастичен старт на 2019 година, откако по првиот освоен подиум минатата недела на слаломот во Аделбоден, …

Ноел со изненадувачка слаломска победа во Венген (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top