Колумбус кру со втора МЛС титула

Лукас Зеларaјан постигна два гола за Колумбус кру со 3:0 да ги победи актуелните шампиони Сиетл саундерс и да ја …

Колумбус кру со втора МЛС титула Прочитај повеќе