Top Sport

Корнелја

Барса ја избегна срамната елиминација од третолигаш во Кралскиот куп

Барселона избегна да и се случи слична судбина како на Реал Мадрид во Кралскиот куп, откако по два утнати пенали …

Барса ја избегна срамната елиминација од третолигаш во Кралскиот куп Прочитај повеќе

Барса утна два пенали, ќе мора на продолженија со третолигашот Корнелја

Тоа што требаше да биде дуел на два различни каталонски клуба по големина, огромната Барселона и третолигашот Корнелја, на крајот …

Барса утна два пенали, ќе мора на продолженија со третолигашот Корнелја Прочитај повеќе

Scroll to Top