Top Sport

Кристијан Панучи

Панучи загрижен за Рома: Претседателот нема поим што прави

Кристијан Панучи вели дека ситуацијата во неговиот поранешен клуб Рома е „неоддржлива“ бидејќи тие имаат газда кој нема поим што …

Панучи загрижен за Рома: Претседателот нема поим што прави Прочитај повеќе

На тренерот на Рома „му гори под нозе“, ако не ги победи Сасуоло и Парма – отказ!

Ако тренерот на Рома, Еузебио Де Франческо утре со своите фудбалери не триумфира на натпреварот од 18 коло во Серија …

На тренерот на Рома „му гори под нозе“, ако не ги победи Сасуоло и Парма – отказ! Прочитај повеќе

Панучи: Роналдо како мене, може да зажали што замина од Реал

Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид, Кристијан Панучи вели дека очекува Кристијано Роналдо да има голем успех со Јувентус, но предупреди …

Панучи: Роналдо како мене, може да зажали што замина од Реал Прочитај повеќе

Scroll to Top