Германија го отпушти селекторот Прокоп

Германија не успеа да освои медал на неодамна завршеното Европско првенство во ракомет поради што селекторот Кристијан Прокоп доби отказ.На …

Германија го отпушти селекторот Прокоп Прочитај повеќе