Top Sport

Кристијано Роналдо Јуниор

Ве потсетува на некого? Кристијано Јуниор со ист трик како неговиот татко

Кристијано Роналдо Јуниор го повтори препозатливиот потег на неговиот татко на тренинг на Манчестер јунајтед, покажувајќи дека навистина „кртвта е …

Ве потсетува на некого? Кристијано Јуниор со ист трик како неговиот татко Прочитај повеќе

Синот на Роналдо потпиша за Јунајтед и доби „седумка“

Синот на Кристијано Роналдо, Кристијано Јуниор ќе го носи легендарниот дрес со бројот 7 во Манчестер јунајтед, откако 11-годишникот официјално …

Синот на Роналдо потпиша за Јунајтед и доби „седумка“ Прочитај повеќе

Роналдо: Никогаш нема да „притискам“ моите деца да бидат фудбалери

Кристијано Роналдо инсистира дека никогаш нема да го притиска неговиот најстар син Кристијано Јуниор да стане професионален фудбалер, иако неодамна …

Роналдо: Никогаш нема да „притискам“ моите деца да бидат фудбалери Прочитај повеќе

Режим! Роналдо не му дава мобилен телефон на својот 11-годишен син

Откако претходно призна дека не му дозволува на својот 11-годишен син да јаде чипс и да пие Кока-Кола, Кристијано Роналдо …

Режим! Роналдо не му дава мобилен телефон на својот 11-годишен син Прочитај повеќе

Роналдо сака да остане во Јунајтед како тренер за да работи со својот син

Кристијано Роналдо сака да остане во Манчестер јунајтед и по фудбалската пензија, во обид да стане тренер во тимот и …

Роналдо сака да остане во Јунајтед како тренер за да работи со својот син Прочитај повеќе

Роналдо: Нема да го терам Јуниор да биде фудбалер, само да е најдобар на светот!

Кристијано Роналдо вели дека нема да го „притиска“ својот син Кристијано Јуниор да стане фудбалер, иако го нервира кога пие …

Роналдо: Нема да го терам Јуниор да биде фудбалер, само да е најдобар на светот! Прочитај повеќе

Подобар од тато! Кристијано Јуниор со седум гола на еден меч (видео)

Кристијано Роналдо Јуниор има уште подобра статистика по трансферот од Реал Мадрид во Јувентус од неговиот татко! Осумгодишниот Кристијано Јуниор …

Подобар од тато! Кристијано Јуниор со седум гола на еден меч (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top