Top Sport

Кристијано Роналдо

Бербатов: Меси и Роналдо има кој да ги замени, имаше и за Пеле и Марадона

Поранешниот бугарски фудбалски интернационлаец, Димитар Бербатов даде интервју за „Betfair“ и во него наброја три играчи за кои смета дека …

Бербатов: Меси и Роналдо има кој да ги замени, имаше и за Пеле и Марадона Прочитај повеќе

„Меси не знае со глава, Роналдо не додава, никој не е како Пеле“

Поранешниот бразилски фудбалер, екс-напаѓачот на Америка Минеиро, на Крузеиро и на Васко де Гама, Тостао смета дека никој не може …

„Меси не знае со глава, Роналдо не додава, никој не е како Пеле“ Прочитај повеќе

Слободен викенд – Роналдо се релаксира на јахта на Јадранот (галерија)

Кристијано Роналдо беше „фатен“ како се релаксира во текот на викендот на изнајмена јахта на источниот брег на Италија со …

Слободен викенд – Роналдо се релаксира на јахта на Јадранот (галерија) Прочитај повеќе

Фудбалскиот свет ја коментира „утката“ на Роналдо (видео)

Фудбалерите на Јувентус синоќа лесно стигнаа до нова, убедлива победа во Серија А. Овојпат со 4-0 настрада Лече. Португалскиот ас, …

Фудбалскиот свет ја коментира „утката“ на Роналдо (видео) Прочитај повеќе

Сопругата на Буфон со совет за Роналдо: Тргни ги роднините од социјалните мрежи

Иларија Д’Амико, сопругата на легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, има совет за семејството на соиграчот на нејзиниот сопруг, Кристијано …

Сопругата на Буфон со совет за Роналдо: Тргни ги роднините од социјалните мрежи Прочитај повеќе

Мијатовиќ за трансферот на CR7 во Реал: Неговата желба беше пресудна!

Играчката легенда на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ раскажува како успеа, во неговиот мандат, да го донесе Кристијано Роналдо на „Сантијаго …

Мијатовиќ за трансферот на CR7 во Реал: Неговата желба беше пресудна! Прочитај повеќе

Ла лига „не забележала“ кога Роналдо заминал, но со Меси би било поинаку

Претседателот на Ла лига, Хавиер Тебас вели дека тие „едвај забележале“ дека Кристијано Роналдо заминал во Јувентус, но додава дека …

Ла лига „не забележала“ кога Роналдо заминал, но со Меси би било поинаку Прочитај повеќе

Лука Тони: Роналдо заборавил да дрибла, сестрата Елма го обвинува Сари!

Поразот на Јувентус во финалето на Копа Италија на пенали од Наполи, секако, придонесе за огромен број на коментари околу …

Лука Тони: Роналдо заборавил да дрибла, сестрата Елма го обвинува Сари! Прочитај повеќе

Scroll to Top