Тага во Ирска почина Лијам Милер

Поранешниот фудбалер на Селтик и Манчестер јунајтед Лијам Милер (35) почина по кратката борба со ракот на панкрреасот. Во ноември …

Тага во Ирска почина Лијам Милер Прочитај повеќе