Top Sport

Ливерпул

„Њу баланс“ одбива да изработи нови дресови за Ливерпул!

Шампионите од Премиер лигата Ливерпул се пред распродажба на сите дресови откако оваа сезона продадоа 1.7 милиони парчиња, но нивниот …

„Њу баланс“ одбива да изработи нови дресови за Ливерпул! Прочитај повеќе

Клоп за нервозното интервју по поразот од Сити: Не бев добро расположен (видео)

Јирген Клоп се бранеше за нервозното интервју кое го даде за „Скај спортс“ по 4:0 поразот од Манчестер сити во …

Клоп за нервозното интервју по поразот од Сити: Не бев добро расположен (видео) Прочитај повеќе

Сити почнаа со шпалир, па го „демонтираа“ Ливерпул (видео)

Стариот англиски шампион Манчестер сити стигна до импресивна 4:0 победа над новокрунисаниот шампион Ливерпул во интересен меч на „Етихад“, кој …

Сити почнаа со шпалир, па го „демонтираа“ Ливерпул (видео) Прочитај повеќе

Гвардиола и Сити со аплаузи ги дочекаа новокрунисаните шампиони (видео)

Пеп Гвардиола и Манчестер сити го оддржаа ветувањето и ги пречекаа ривалите и новите англиски шампиони Ливерпул со шпалир на …

Гвардиола и Сити со аплаузи ги дочекаа новокрунисаните шампиони (видео) Прочитај повеќе

Салах признава: По ремито со Јунајтед, отидов во соблекувалната и плачев

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах открива дека плачел минатата сезона по ремито со најлутиот ривал Манчестер јунајтед, бидејќи тогаш сфатил …

Салах признава: По ремито со Јунајтед, отидов во соблекувалната и плачев Прочитај повеќе

За 10 години никој нема да се сеќава на Џердан Шаќири, вели Росини

И покрај тоа што во својата кариера играше за Баерн Минхен, Интер и Ливерпул, 28-годишниот Џердан Шаќири ќе биде целосно …

За 10 години никој нема да се сеќава на Џердан Шаќири, вели Росини Прочитај повеќе

Клоп: Нема да ја браниме титулата, ќе ја напаѓаме следната

Иако Ливерпул следната сезона ќе биде „ловениот“, наместо ловецот, Јирген Клоп вели дека „црвените“ нема да ја бранат титулата од …

Клоп: Нема да ја браниме титулата, ќе ја напаѓаме следната Прочитај повеќе

Scroll to Top