Украинска насмевка на атлетскиот мундијал во Белград (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Украинката Јарослава Махучик освои златен медал во скок во височина на Светското првенство во сала во Белград. Сребрениот медал и …

Украинска насмевка на атлетскиот мундијал во Белград (ФОТОГАЛЕРИЈА) Прочитај повеќе