Младите ракометари го победија Луксембург и ќе играат за петтото место на ЕХФ шампионатот

Младата машка ракометна репрезентација на Македонија до 20 години ќе разигрува за петтото место на ЕХФ шампионатот откако денеска славеше …

Младите ракометари го победија Луксембург и ќе играат за петтото место на ЕХФ шампионатот Прочитај повеќе