Top Sport

Манчестер јунајед

Де Јонг е прва опција на Ерик Тен Хаг, Милинковиќ-Савиќ на второ место

Манчестер јунајтед отвориле директни преговори со Барселона за Френки де Јонг и покрај тоа што холандскиот фудбалер од средниот ред …

Де Јонг е прва опција на Ерик Тен Хаг, Милинковиќ-Савиќ на второ место Прочитај повеќе

Лукаку контра Мурињо: Солксјер навистина ме „разбира“

Иако беше еден од незаменливите фудбалери на Жозе Мурињо во неговото „владеење“ во Манчестер јунајтед, Ромелу Лукаку реши да „удри“ …

Лукаку контра Мурињо: Солксјер навистина ме „разбира“ Прочитај повеќе

Scroll to Top