Top Sport

Манчестер јунајтед

Матиќ: Марсијал може да биде еден од најдобрите светски напаѓачи

Манчестер Јунајтед игра одлично по продолжението на сезоната која беше прекината поради пандемијата на коронавирусот. Еден од најдобрите во екипата …

Матиќ: Марсијал може да биде еден од најдобрите светски напаѓачи Прочитај повеќе

Јунајтед ја турна Вила кон Чемпионшип, „им дише во врат“ на Челси и Лестер

Манчестер Јунајтед вечерва покажа класа против Астон Вила. На „Вила парк“ со 3 гола ги собра трите бода, 0-3 беше …

Јунајтед ја турна Вила кон Чемпионшип, „им дише во врат“ на Челси и Лестер Прочитај повеќе

Погба и Бруно Фернандеш се повредиле по судир на тренинг!

Ѕвездите на Манчестер јунајтед, Пол Погба и Бруно Фернандеш добиле повреди по судир на тренинг на „ѓаволите“, тврди „Дејли мирор“, …

Погба и Бруно Фернандеш се повредиле по судир на тренинг! Прочитај повеќе

Scroll to Top