Top Sport

Манчестер сити

Закажано фудбалско судење на векот: Велика Британија против Манчестер сити

Фудбалското судење на векот, како што го нарекоа англиските медиуми, Велика Британија против Манчестер сити е закажано наредната есен, веројатно …

Закажано фудбалско судење на векот: Велика Британија против Манчестер сити Прочитај повеќе

Гвардиола не смета на играчот што го донесе лани за 49 милиони евра

Манчестер сити, во јули минатата година, го донесе Калвин Филипс (27) од Лидс во трансфер вреден 49 милиони евра. Само …

Гвардиола не смета на играчот што го донесе лани за 49 милиони евра Прочитај повеќе

(Видео) Сити подобри од Звезда, ПСЖ ги „суреди“ Дортмунд, Барса го „торпедираше“ Антверпен

Првото коло од новата сезона во Лигата на шампиони не донесе некои изненадувачки резултати, откако главните фаворити за титулата како …

(Видео) Сити подобри од Звезда, ПСЖ ги „суреди“ Дортмунд, Барса го „торпедираше“ Антверпен Прочитај повеќе

(Видео) Звезда со шокантно водство против шампионот Сити, Барса даде три гола за 11 минути

Во едно од најголемите изненадувања по првото полувреме од првото коло во Лигата на шампионите, Црвена звезда успеа да стигне …

(Видео) Звезда со шокантно водство против шампионот Сити, Барса даде три гола за 11 минути Прочитај повеќе

(Видео) Пеп се изнасмеа на прашањето колку се јаки Манчестер јунајтед

На Манчестер јунајтед (повторно) не им оди најдобро. Затоа можеби не зачудува и реакцијата на тренерот на нивниот главен градски …

(Видео) Пеп се изнасмеа на прашањето колку се јаки Манчестер јунајтед Прочитај повеќе

Гвардиола: Една титула од ЛШ е ништо, многу клубови го имаат направено тоа

Обидот на Манчестер сити да ја одбранат титулата од Лигата на шампиони ќе биде полесна од долгиот пат до првата …

Гвардиола: Една титула од ЛШ е ништо, многу клубови го имаат направено тоа Прочитај повеќе

Манчестер сити ги стопираа преговорите за нов договор со Де Брујне

Манчестер сити ги стопирале преговорите за нов договор со Кевин де Брујне и покрај тоа што неговиот договор истекува за …

Манчестер сити ги стопираа преговорите за нов договор со Де Брујне Прочитај повеќе

Scroll to Top