Top Sport

Маријан Вајда

Ѓоковиќ го победи новиот пулен на Вајда, Зверев спасуваше меч топка во Париз

Светскиот број 1, Новак Ѓоковиќ стигна до 6:2/6:3/7:6(4) победа над светскиот број 38., Словакот Алекс Молчан, новиот пулен на неговиот …

Ѓоковиќ го победи новиот пулен на Вајда, Зверев спасуваше меч топка во Париз Прочитај повеќе

Scroll to Top