Top Sport

Марк Нобл

Легенди на своите клубови – емотивни збогувања за Лоренцо Инсиње и Марк Нобл

Како што се доближува крајот на сезоната, повеќе фудбалери се збогуваат со своите навивачи пред трансферите во текот на летото, …

Легенди на своите клубови – емотивни збогувања за Лоренцо Инсиње и Марк Нобл Прочитај повеќе

Така се прави тоа – капитенот на „чеканите“ ја чистеше соблекувалната по победата

Вест хем јунајтед успеаја да се пласираат во полуфиналето на Лига Европа по фантастичната 3:0 победа на гости кај Лион …

Така се прави тоа – капитенот на „чеканите“ ја чистеше соблекувалната по победата Прочитај повеќе

Де Хеа по 7 години одбрани пенал, Нобл промаши првпат по 40 обиди!

Иако фудбалерот на Вест Хем, Марк Нобл немаше промашено пенал од последните 40 обиди, поточно од декември 2016 година, попладнево …

Де Хеа по 7 години одбрани пенал, Нобл промаши првпат по 40 обиди! Прочитај повеќе

Scroll to Top