Ајакс го отпушти тренерот Кајзер и помошникот Бергкамп

Тимот на Ајакс го отпушти целиот тренерски состав предводен од Марсел Кајзер, по лошиот старт на сезоната. Во тимот на …

Ајакс го отпушти тренерот Кајзер и помошникот Бергкамп Прочитај повеќе