Мартин Демикелис е нов тренер на Ривер Плата

Поранешниот аргентински репрезентативец Мартин Демикелис е нов тренер на Ривер Плата. Веста ја пренесе германскиот Баерн Минхен, каде Демикелис работеше …

Мартин Демикелис е нов тренер на Ривер Плата Прочитај повеќе