Методи Максимов од Работнички потпиша за Шкендија

Младинскиот репрезентативец Методи Максимов од Работнички прави трансфер во Шкендија. Во договор на двата клуба, досегашниот играч на „романтичарите“ и …

Методи Максимов од Работнички потпиша за Шкендија Прочитај повеќе