„Брате мој, те чека сообраќајна несреќа“ – му рекол соиграч на Дражен Петровиќ

Кошаркарот Мирко Миличевиќ играл заедно со легендарниот Дражен Петровиќ во хрватска Цибона. По толку години од страшната сообраќајка која беше …

„Брате мој, те чека сообраќајна несреќа“ – му рекол соиграч на Дражен Петровиќ Прочитај повеќе