Јуве е совршен за Милиновиќ-Савиќ, вели неговиот татко

Таткото на Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Никола Милинковиќ вели дека Јувентус е совршен клуб за него, откако голем број на европски гиганти …

Јуве е совршен за Милиновиќ-Савиќ, вели неговиот татко Прочитај повеќе