Работнички и Јанта Волеј КВ до први победи во плеј-офот

Одбојкарките на Јанта волеј Кисела вода и Работнички, кој беше лидер по регуларниот дел од сезоната, стартуваа со победи во …

Работнички и Јанта Волеј КВ до први победи во плеј-офот Прочитај повеќе