Одбојкарскиот првак Струмица ги доби ривалите во прелиминарната фаза од ЛШ

Македонскиот одбвојкарски шампион Струмица доби квалитетна група во првата рунда од натпреварите во Лигата на шампионите на ЦЕВ за новата …

Одбојкарскиот првак Струмица ги доби ривалите во прелиминарната фаза од ЛШ Прочитај повеќе