Рома го потврди трансферот на Солбакен

Фудбалскиот клуб Рома денеска го официјализираше трансферот на Оле Солбакен. Крилниот напаѓач на „Олимпико“, дојде од Бодо/Глимт. Жозе Мурињо, минатата …

Рома го потврди трансферот на Солбакен Прочитај повеќе