Петраков пред мечот со Шкотска: После ракети и бомби – од фудбал не се плашиме

Фудбалската репрезентација на Украина на 1 јуни ќе го почне плеј-офот за пласман на Светското првенство во Катар. На „Хемпден …

Петраков пред мечот со Шкотска: После ракети и бомби – од фудбал не се плашиме Прочитај повеќе