Гвардиола со поддршка за Мурињо: Ние менаџерите секогаш сме сами

Пеп Гвардиола, менаџерот на Манчестер сити, по натпреварот со Лестер, во изјава за новинарите, му пружил поддршка на колегата Жозе …

Гвардиола со поддршка за Мурињо: Ние менаџерите секогаш сме сами Прочитај повеќе