Основачот на „Мајкрософт“ го купува Челси?

Роман Абрамович по 15 години решил да го продаде фудбалскиот клуб Челси. Рускиот тајкун сака да се заштити од евентуалните …

Основачот на „Мајкрософт“ го купува Челси? Прочитај повеќе