Top Sport

Реал Мадрид

Во Мадрид ќе има голема прослава ако Реал стане шампион, и покрај короната

Градоначалникот на Мадрид, Хозе Луис Мартинес Алмеида најави организирање на победничка парада во случај Реал Мадрид да ја освои титулата …

Во Мадрид ќе има голема прослава ако Реал стане шампион, и покрај короната Прочитај повеќе

Реал ја чека „Старата дама“ Лука Јовиќ да го носи во Торино?

Секојдневно се појавуваат нови информации околу тоа каде српскиот напаѓач од редовите на Реал Мадрид, Лука Јовиќ би можел да …

Реал ја чека „Старата дама“ Лука Јовиќ да го носи во Торино? Прочитај повеќе

Реал пак е на +4 со гол од сомнителен пенал и ВАР асистенција за двоен офсајд

Лидерот во шпанската Ла лига, мадридски Реал без многу мака, рутински дојде до трите бода на мечот против Алавес во …

Реал пак е на +4 со гол од сомнителен пенал и ВАР асистенција за двоен офсајд Прочитај повеќе

Рамос е во ѕверска форма, тајната е во напорните тренинзи (видео)

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос во март годинава наполни 34 години, но неговото тело не покажува знаци на слабост. …

Рамос е во ѕверска форма, тајната е во напорните тренинзи (видео) Прочитај повеќе

Зидан контра „Марка“ – Јовиќ ќе остане во Реал

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан на прес-конференцијата одржана пред утрешниот натпревар со Алавес ги демантирал пишувањата на медиумите дека …

Зидан контра „Марка“ – Јовиќ ќе остане во Реал Прочитај повеќе

Нов малер за Јовиќ, поради другар заразен со Ковид 19, не оди на тренинг

Нови проблеми за српскиот интернационалец во Реал Мадрид, Лука Јовиќ. Според информациите на шпанските медиуми, Србинот не присуствувал на двата …

Нов малер за Јовиќ, поради другар заразен со Ковид 19, не оди на тренинг Прочитај повеќе

„Нека објасни Зидан сега зошто Хакими си отиде од Реал“

Алехандро Камано, агентот на младиот фудбалер Ашраф Хакими кој го засили милански Интер во изјава за мароканскиот медиум „Al Mountakhab“ …

„Нека објасни Зидан сега зошто Хакими си отиде од Реал“ Прочитај повеќе

Scroll to Top