Top Sport

Рене Игуита

Пред точно 25 години, Рене Игуита ја имаше најдобрата одбрана во историјата

6 септември 1995 година – пријателски меч помеѓу Англија и Колумбија на „Вембли“. Ништо значајно во овој меч, освен неверојатната …

Пред точно 25 години, Рене Игуита ја имаше најдобрата одбрана во историјата Прочитај повеќе

Игуита: Сакаа да го предадам Пабло Ескобар, но тој ми беше пријател

Рене Игуита, славниот голман на колумбиската репрезентација познат по своите спектакуларни одбрани, признава дека бил близок пријател на поранешниот бос …

Игуита: Сакаа да го предадам Пабло Ескобар, но тој ми беше пријател Прочитај повеќе

Scroll to Top