ЕХФ покрена истрага против РК Вардар

Ракометното дерби во Лигата на шампионите што минатата сабота го одиграа Вардар и Кјелце, во Скопје, ќе има и свое …

ЕХФ покрена истрага против РК Вардар Прочитај повеќе