Суперкласикото Бока – Ривер ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“ во Мадрид?

Сега веќе „историскиот“ натпревар меѓу екипите на Бока Јуниорс и Ривер Плата, возвратното финале во Копа Либертадорес ќе се игра …

Суперкласикото Бока – Ривер ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“ во Мадрид? Прочитај повеќе