ЛЕ: Розенборг рутински до пресметка со Шкендија, Риека „шокирана“ на Руевица

Норвешкиот шампион Розенборг со 3:0 го совлада ирскиот Корк сити, за да се пласира во баражот за пласман во групи …

ЛЕ: Розенборг рутински до пресметка со Шкендија, Риека „шокирана“ на Руевица Прочитај повеќе