Почина десеткратниот НБА шампион, Сем Џонс

Сем Џонс, кој беше клучен дел на „династијата“ на Бостон селтикс во 1950-тите и 1960-тите и со нив освои 10 …

Почина десеткратниот НБА шампион, Сем Џонс Прочитај повеќе