Top Sport

Серо Портењо

(Видео) Од Парагвај ни доаѓа можеби најатрактивниот автогол во историјата

Дуелот од 16. коло во Парагвајската лига ни го носи можеби најспектакуларниот автогол во историјата на спортот. Мечот помеѓу Ресистенсија …

(Видео) Од Парагвај ни доаѓа можеби најатрактивниот автогол во историјата Прочитај повеќе

Само во Јужна Америка – ВАР-црвен картон пред почетокот на мечот!

Дуелот од Суперкупот на Парагвај помеѓу Серо Портењо и Олимпија ни го донесе можеби најбизарниот црвен картон добиен со помош …

Само во Јужна Америка – ВАР-црвен картон пред почетокот на мечот! Прочитај повеќе

Сензационален гол со „двојна петица“ во Парагвај (видео)

Голот со „двојна петица“ од парагвајската лига предизвика вистинска сензација на Интернет и многумина велат дека иако уште е март, …

Сензационален гол со „двојна петица“ во Парагвај (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top