Top Sport

Шејмус Колмен

Ирскиот капитен се извини за шокантниот пораз од Луксембург

Капитенот на ирската фудбалска репрезентација, Шејмус Колмен признава дека поразот од Луксембург во квалификациите за СП во Катар 2022 е …

Ирскиот капитен се извини за шокантниот пораз од Луксембург Прочитај повеќе

Фудбалер на Евертон донираше 5.000 фунти за повредениот навивач на Ливерпул!

Ривалството меѓу Ливерпул и Евертон е познато на сите љубители на англискиот фудбал, но тоа не значи дека човечноста не …

Фудбалер на Евертон донираше 5.000 фунти за повредениот навивач на Ливерпул! Прочитај повеќе

Scroll to Top