Top Sport

Шон Кокс

Три и пол години затвор за напаѓачот на навивачот на Ливерпул

Италијанскиот фан на Рома, Симоне Мастрели доби затворска казна од три и пол години за бруалниот напад над 53-годишниот навивач …

Три и пол години затвор за напаѓачот на навивачот на Ливерпул Прочитај повеќе

Фудбалер на Евертон донираше 5.000 фунти за повредениот навивач на Ливерпул!

Ривалството меѓу Ливерпул и Евертон е познато на сите љубители на англискиот фудбал, но тоа не значи дека човечноста не …

Фудбалер на Евертон донираше 5.000 фунти за повредениот навивач на Ливерпул! Прочитај повеќе

Scroll to Top