Top Sport

Штефан Лихтштајнер

Лихтштајнер се пензионираше и сега учи да е часовничар

Поранешниот дефанзивец на Арсенал, Швајцарецот Штефан Лихтштајнер учи нова професија по повлекувањето од фудбалот, откако стана „чирак“ кај часовничар. Лихтштајнер …

Лихтштајнер се пензионираше и сега учи да е часовничар Прочитај повеќе

Лихтштајнер објасни зошто на Србите им покажа двоглав орел

Швајцарскиот фудбалер Штефан Лихтштајнер објави крај на кариерата по една сезона со бундеслигашот Аугзбург, по што во интервју за швајцарскиот …

Лихтштајнер објасни зошто на Србите им покажа двоглав орел Прочитај повеќе

Нема суспензија за Шаќири и Џака, само парична казна за Швајцарците

Тројцата швајцарски фудбалери кои го покажаа „орелот“ со своите раце при 2:1 победата над Србија избегнаа суспензија, и беа само …

Нема суспензија за Шаќири и Џака, само парична казна за Швајцарците Прочитај повеќе

Scroll to Top