Top Sport

Штефи Граф

Поминаа 30 години од нападот над Моника Селеш – момент кој го смени тенисот

Пред точно 30 години, на 30 април 1993 година, невработениот Гинтер Пархе, германски тениски фан опседнат со Штефи Граф, влезе …

Поминаа 30 години од нападот над Моника Селеш – момент кој го смени тенисот Прочитај повеќе

Новак Ѓоковиќ ја надмина и Штефи Граф, и сега е единствен во светот на тенисот

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 378. недела на врвот на АТП-листата, соборувајќи го рекордот на Штефи Граф …

Новак Ѓоковиќ ја надмина и Штефи Граф, и сега е единствен во светот на тенисот Прочитај повеќе

Штефи Граф навива за Новак: Тоа ќе е голема работа за него, но и за тенисот!

Легендарната германска тенисерка Штефи Граф се надева дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да триумфира на САД опен и со тоа …

Штефи Граф навива за Новак: Тоа ќе е голема работа за него, но и за тенисот! Прочитај повеќе

Агаси за бракот со Граф: На теренот бев број 1, дома сум број 2

Андре Агаси секогаш отворено зборувал за неговиот долгогодишен брак со уште една тениска ѕвезда, Штефи Граф. Двајцата имаат две деца …

Агаси за бракот со Граф: На теренот бев број 1, дома сум број 2 Прочитај повеќе

Scroll to Top