Шалке победи првпат по девет месеци – противникот беше четвртолигаш

Славниот германски клуб Шалке стави крај на неславната серија од 9 месеци без победа, триумфирајќи со 4:1 над четвртолигашот Швајнфурт …

Шалке победи првпат по девет месеци – противникот беше четвртолигаш Прочитај повеќе