Битиќи стана скаут, откако болеста му ја прекина кариерата

Манчестер сити уште еднаш покажа дека е голем клуб. Откако нивниот талентиран фудбалер, Косовецот Синан Битиќи мораше да ја заврши …

Битиќи стана скаут, откако болеста му ја прекина кариерата Прочитај повеќе