Top Sport

Словачка – кошаркарска репрезентација

По поразот од Словачка, Македонија пропушти шанса да го осигура првото место

Македонската кошаркарска репрезентација загуби со 82:73 (22:15, 22:23, 17:18, 21:27) од Словачка во петтото коло од претквалификациите за Евробаскетот во …

По поразот од Словачка, Македонија пропушти шанса да го осигура првото место Прочитај повеќе

Во нова драма, Македонија со тесна победа над Словачка!

Македонија ја запиша својата втора победа во претквалификациите за Евробаскетот 2025, откако во „Кале“ во Скопје, во нова драматична завршница …

Во нова драма, Македонија со тесна победа над Словачка! Прочитај повеќе

Тежок пораз од Словачка, но Македонија ќе оди во квалификациите

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа тежок 72:88 пораз од Словачка во последниот меч од пред-квалификациите за Светскиот куп во 2023 година, …

Тежок пораз од Словачка, но Македонија ќе оди во квалификациите Прочитај повеќе

Scroll to Top