Top Sport

Стаж Скубе

Поранешниот вардарец Скубе е нов играч на полски Киелце

Словенечкиот ракометен интернационалец Стаж Скубе, кој е поранешен играч на скопски Вардар реши да ја промени средината. Од редовите на …

Поранешниот вардарец Скубе е нов играч на полски Киелце Прочитај повеќе

Скубе: Барса е еден од најдобрите тимови во ЛШ, но во Келн се е можно

На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се …

Скубе: Барса е еден од најдобрите тимови во ЛШ, но во Келн се е можно Прочитај повеќе

Scroll to Top