Екс-светскиот шампион во снукер Бингам суспендиран за обложување

Светскиот шампион во снукер од 2015 година, Стјуарт Бингам доби суспензија од шест месеци за прекршувања на правилата за обложување. …

Екс-светскиот шампион во снукер Бингам суспендиран за обложување Прочитај повеќе