Top Sport

Стојан Ѓуроски

(ВИДЕО) Ѓуроски: Мечевите во Талин ќе бидат од големо значење за она што следува понатаму

Стојан Ѓуроски веќе е еден од најискусните во ростерот на нашата машка сениорска репрезентација. Искусното крило е свесен дека пред …

(ВИДЕО) Ѓуроски: Мечевите во Талин ќе бидат од големо значење за она што следува понатаму Прочитај повеќе

Ѓуроски: Потполно ги надигравме Норвежаните и покажавме квалитет

Кошаркарската репрезентација на Македонија успешно ја заврши мисијата во претквалификациите и со победата над Норвешка (41:79) обезбеди пласман во натамошните …

Ѓуроски: Потполно ги надигравме Норвежаните и покажавме квалитет Прочитај повеќе

Стојан Ѓуроски ја скрши раката, веднаш е опериран

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Стојан Ѓуроски, ќе биде надвор од терените подолг период откако заработи скршеница на десната рака на тренинг …

Стојан Ѓуроски ја скрши раката, веднаш е опериран Прочитај повеќе

Scroll to Top