Top Sport

Судан – фудбалска репрезентација

Египет и Нигерија со победи влегоа во нокаут фазата на Африканскиот куп

Фаворитите Египет и Нигерија го потврдија пласманот во нокаут фазата на Африканскиот куп на нации со победи во третото коло …

Египет и Нигерија со победи влегоа во нокаут фазата на Африканскиот куп Прочитај повеќе

Судија го турна на земја селекторот на Судан, па уште му дадоа жолт картон

Гана го совлада Судан со 2:0 за да го заддржи максималниот учинок од три победи во три меча од квалификациите …

Судија го турна на земја селекторот на Судан, па уште му дадоа жолт картон Прочитај повеќе

Scroll to Top