Top Sport

Татабања

Мандалиниќ не можеше сам против Табања – незгоден пораз за Пелистер

Пелистер загуби со 25:21 (11:11) на гостувањето кај унгарска Татабања во 9. коло од Европската лига на ЕХФ, резултат кој …

Мандалиниќ не можеше сам против Табања – незгоден пораз за Пелистер Прочитај повеќе

Еурофарм немаше „рецепт“ за Татабања, нов пораз во ЕХФ Купот

Битолски Еурофарм Работник и во вториот меч од ракометниот ЕХФ Куп доживеа пораз. Во Битола домаќините беа поразени од унгарска …

Еурофарм немаше „рецепт“ за Татабања, нов пораз во ЕХФ Купот Прочитај повеќе

Scroll to Top