Ѓоковиќ без милост за сонародникот, Марија со победа за сите мајки

Новак Ѓоковиќ немаше милост кон својот сонародник Миомир Кецмановиќ, совладувајќи го со 6:0/6:3/6:4 во третото коло на Вимблдон за помалку …

Ѓоковиќ без милост за сонародникот, Марија со победа за сите мајки Прочитај повеќе