Виртус Болоња ја освои кошаркарската Лига на шампиони (видео)

Сегафредо Виртус Болоња со 73:61 го победи Тенерифе за да го освои шампионскиот трофеј од Лигата на шампионите, освојувајќи прв …

Виртус Болоња ја освои кошаркарската Лига на шампиони (видео) Прочитај повеќе