Top Sport

тенис

Содерлинг отворено за менталните проблеми кои му ја прекратија кариерата

Поранешниот шведски тенисер, Робин Содерлинг открива дека страдал од напади на паника кои предизвикале предвремена пензија и објаснува дека дури …

Содерлинг отворено за менталните проблеми кои му ја прекратија кариерата Прочитај повеќе

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео)

Српскиот архитект и уличен уметник, Андреј Јосифовски-Пијаниста го креираше најголемиот портрет на светот на светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, …

Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео) Прочитај повеќе

Епидемиологот Радовановиќ: Српските власти го излажаа Ѓоковиќ

Српскиот епидемиолог Зоран Радовановиќ смета дека светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ не смее единствен да ја понесе вината за …

Епидемиологот Радовановиќ: Српските власти го излажаа Ѓоковиќ Прочитај повеќе

Зверев наместо во изолација на забава, Кирјос го повика: Зошто си толку себичен! (видео)

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос влезе во остра критика на Александер Зверев, откако се појавија видеа на Интернет на која …

Зверев наместо во изолација на забава, Кирјос го повика: Зошто си толку себичен! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top