Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер!

Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели стигна до својата втора победа оваа сезона во Мото ГП, откако вторпат на патеката …

Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер! Прочитај повеќе